Buhundit koolla Nurmijärvellä – Open Shown tulokset

Kirjoitettu 27.09.2015

sby_open_show_many_bus
Suomen Buhund Yhdistyksen Open Show keräsi suomalaisittain suuren määrän koiria koolle ja yhteiskuvaan. Suuret kiitokset kaikille osallistuneille!

Buhund Open Show 27.9.2015

UROKSET

Pentuluokka
Ratsunummen Dirk-Niels PEK1 ROP-PENTU
om. Timo Lahtinen

Ratsunummen Dyre-Norris PEK2
om. Maarit Ylihakala ja Antti Siilin

Junioriluokka
Store Gorm Fra Den Norske Gården JUK1 PU5
om. Leila ja Heikki Holmström

Nuorten luokka
Ratsunummen Cnut-Roar NUK1 PU1 ROP BIS1
om. Tuovi ja Pentti Kivinen

Avoin luokka
Bernegården’s Brakar AVK1 PU3
om. Helena Raunio

Gnipagrottans Lauri Antero AVK2
om. Maija ja Jukka Lehtonen

Valioluokka
Ratsunummen August-Runar VAK1 PU2
om. Anne Konttinen ja Tommi Ruskela

Remueric VAK2
om. Anne Pesari-Laine

Rusoemil POISSA
om. Anne Konttinen

Tunturipuron Jääkarhu VAK3
om. Tarja Pihlaja

Veteraaniluokka
Gnipagrottans Eero Frekenpoika VEK2
om. Maija ja Jukka Lehtonen

Vuonohaan Casanova VEK1 PU4 VSP-VET
om. Hillvi Hautala-Malmström ja Kimmo Malmström

NARTUT

Junioriluokka
Ratsunummen Caia-Melia JUK1 PN3
om. Anne Konttinen ja Anne Pesari-Laine

Ratsunummen Cara-Myy JUK2
om. Kati Leino

Nuorten luokka
Ratsunummen Bette-Ruth NUK1 PN1 VSP
om. Anne Konttinen ja Anne Pesari-Laine

Avoin luokka
Ratsunummen Aava-Lene AVK1 PN2
om. Anni Kuittinen

Tunturipuron Lumiprinsessa AVK2
om. Mira Pihlaja

Valioluokka
Pe-Gu’s Modige Maia Nukadatter VAL3
om. Anne Konttinen ja Anne Pesari-Laine

Ratsunummen Alma-Lotte VAK2
om. Anne Konttinen ja Anne Pesari-Laine

Ruska Tjejen Fra Den Norske Gården VAK1 PN4
om. Anne Konttinen ja Anne Pesari-Laine

Tunturipuron Jääenkeli VAK4
om. Tarja Pihlaja

Tunturipuron Lumienkeli VAK5
om. Tarja Pihlaja

Veteraaniluokka
Vuonohaan Carita’s Lucia VEK1 PN5 ROP-VET
om. Kati Leino

Kasvattajaluokka
Ratsunummen KASV1 ROP-KASVATTAJA
kasvattaja: Anne Konttinen ja Anne Pesari-Laine

Tunturipuron KASV2
kasvattaja: Tarja Pihlaja

Jälkeläisluokka
Remueric JÄLK1
Vuonohaan Daisy Dahlia JÄLK2

Erikoispalkinnot
Paras ilme: Ratsunummen Bette-Ruth
Paras häntä: Ratsunummen August-Runar
Parhaat korvat: Ruska Tjejen Fra Den Norske Gården
Paras pää: Remueric
Paras esittäjä: Anni Kuittinen

Kiitokset
Suuret kiitokset myös avokätisille sponsoreillemme: Cibau-koiranruoka, Käpylän Eläinkauppa, International Hacienda Probiotic LIVE, Hevostila Ratsunummi, Maija ja Jukka Lehtonen, Mari Höök.