Tuloksia

haku_2Näyttelyistä tällä sivulla julkaistaan buhundien tulokset Suomen voittaja-näyttelystä, SSKY:n erikoisnäyttelystä, Tampereen kansainvälisestä näyttelystä, sekä mahdollisista Suomessa järjestettävistä tittelinäyttelyistä.

Tapauskohtaisesti voidaan julkaista myös muita kiinnostavia koiraurheilutuloksia.

Julkaistavat tulokset tulee lähettää kotisivujen ylläpitäjälle osoitteeseen

(halle ät netti piste fi).

Vuosikirjat |TOKO | PK-kokeet | Agility | Näyttelyt


Tottelevaisuuskokeet

2014

Tunturipuron Lumikeiju: ALO1 164,00

2013

Cipacan Milla Magia: AVO1 171,50, AVO3, 136,00, AVO1 167,00, AVO2 145,00, AVO2 154,00, AVO1 191,00 TK2
Tunturipuron Lumikeiju: ALO1 168,50, ALO1 168,50, ALO0, 0,00

2012

Vaalebjonn’s FB Picasso: ALO1 163,00, ALO3 106,00, ALO2 140,50
Cipacan Milla Magia: ALO2 147, ALO1 161,50, ALO1 183

2011

Cipacan Milla Magia: ALO2 158,00, ALO3 123,50

2010

Vaalebjonn’s FB Picasso: ALO2 153,00

2009

Vaalebjonn’s FB Picasso: ALO1 164,00, ALO2 140,00, ALO3126,00, ALO2 158,50, ALO3 130,50, ALO2 147,50
Vuonohaan Donna Carmen: ALO0 83,00

2008

Vuonohaan Caritas Lucia: AVO2 150,50, AVO1 161,00, AVO1 TK2 165,50

2007

Vuonohaan Caritas Lucia: ALO2 150,00, ALO1 187,50 AVO1 176,00, AVO3 122,00, AVO3 127,50, ALO3 125,50, AVO2 141,00

2005

Vuonohaan Anselmi: ALO1 TK1 167,50

2004

Tunturipuron Iltatuuli: ALO1 174,50
Vuonohaan Anselmi: ALO2 153,00, ALO3 119,00, ALO1 171,00, ALO2 152,00, ALO2 158,00, ALO2 152,00

2003

Vuonohaan Anselmi: ALO3 101,00

2002

Vuonohaan Anselmi: ALO3 138,00, ALO1 173,00, ALO0 97,00

2001

Tunturin Jääleinikki: ALO0 81,00

2000

Vuonohaan Annen Tyttö: ALO3 136,00, ALO1 170,00, ALO1 174,00, AVO0 94,00, AVO2 143,00, AVO3 119,00, AVO3 136,50

1998

Leite-Gårds Åttoboy: ALO1 162,00, ALO2 158,00, ALO1 184,00
Vilma: ALO3 113,00, ALO1 175,50, ALO2 154,00, ALO3 139,00
Vuonohaan Princess: ALO1 183,50, ALO1 191,00

1997

Vilma: ALO2 150,00, ALO2 145,00

1995

Formes Bruno: ALO1 175,00
Varg: ALO1 162,00, ALO1 160,50


PK-kokeet

2012

Cipacan Milla Magia: BH

2006

Vuonohaan Caritas Lucia: BH, PAVI-ALO0 262,00, PAVI-ALO0 261,00
Vuonohaan Anselmi: PAHA-ALO0 26,00, PAHA-ALO0 54,00

2004

Vuonohaan Anselmi: BH

2001

Vuonohaan Annen Tyttö: BH


Agility

2011

Maxfrin Asgeir:

  • midi2 E 1. -10.33

2010

Maxfrin Asgeir:

  • midi2 [hyl]
  • midi2 [hyl]
  • midi2 EH 3. 10.00
  • midi2 EH 3. 10.00
  • midi2 [hyl]
  • midi2 EH 2. 10.00
  • midi2 [hyl]
  • midi2 2. 40.00
  • midi2 [hyl]
  • midi2 E 2. -6.38
  • midi2 EH 3. 10.00
  • midi2 EH 2. 15.00
  • midi2 [hyl]
  • midi2 EH 1. 15.00
  • midi2 [hyl]
  • midi2 [hyl]
  • midi2 EH 1. 10.00

2009

Maxfrin Asgeir:

  • medi-1 EH 5. 10,00
  • medi-1 H 6. 20,00
  • medi-1 EH 10. 15,00
  • medi-1 EH 2. 10,00
  • medi-1 H 3. 20,00
  • medi-1 – [hyl]
  • medi-1 – [hyl]
  • medi-1 EH 4. 15,00
  • medi-1 – [hyl]
  • medi-1 – [hyl]
  • medi-1 – [hyl]
  • medi-1 – [hyl]
  • medi-1 – [hyl]
  • medi-1 – [hyl]
  • medi-1 H 3. 20,00
  • medi-1 – [hyl]
  • medi-1 EH 2. 10,00
  • medi-1 – [hyl]
  • medi-1 – 6. 35,00
  • medi-1 E 3. 5,00
  • medi-1 – [hyl]
  • medi-1 E 2. -17,00
  • medi-1 E 1. 5,00
  • medi-1 – [hyl]
  • medi-1 – [hyl]
  • medi-1 E 1. 0,00
  • medi-1 E 1. 0,00
  • medi-2 EH 15,37

2008

Maxfin Asgeir:

  • medi-1 – [hyl]
  • medi-1 – [hyl]
  • medi-1 – [hyl]
  • medi-1 EH 4. 15,00
  • medi-1 – [hyl]
  • medi-1 E 2. 5,00

Vuonohaan Donna Carmen:

  • medi-1 – [hyl]
  • medi-1 – [hyl]

2004

Vilma:

  • III 13. 14,13

2001

Tunturipuron Ensilempi:

  • JOUK 5. 46,35
  • III 10. 10,22

2000

Skadsemgaarden’s Odin Snorreson:

  • I [hyl]
  • I [hyl]

Vilma:

  • III KUMAK 22. 3,64
  • III KUMAK 7. 0,00
  • III 15. 11,31
  • III KUMAK 3. 0,00
  • III 4. 11,21
  • III 37,25

1999

Skadsemgaarden’s Odin Snorreson:

  • I [hyl]
  • I [hyl]
  • I [hyl]

Tunturipuron Ensilempi:

  • II 4. 10,08
  • II SERTK, KUMAK 3. 0,00
  • III KUMAK 6. 0,00
  • III 19. 15,67
  • III KUMAK 7. 0,00
  • III 12. 10,00

Vilma:

  • JOUK 2. 11,72
  • III [hyl]
  • III 28,91
  • III 5. 8,04
  • III [hyl]
  • III [hyl]
  • III 16. 21,71
  • III 18. 15,39
  • III 16. 16,44
  • III KUMAK 14. 5,00

1998

Tunturipuron Ensilempi:

  • II KUMAK 1. 5,00
  • II [hyl]
  • II KUMAK 1. 0,00
  • II [hyl]
  • II KUMAK 4. 5,00
  • II KUMAK 20. 5,00
  • II KUMAK 3. 5,00
  • II KUMAK 1. 0,00
  • II [hyl]
  • JOUK 1. 5,00
  • II KUMAK 4. 0,00

Vilma:

  • II 5. 13,59
  • II 26,32
  • II 50,46
  • II 11. 20,35
  • II 37,47
  • II 7. 13,95
  • JOUK 2. 20,00
  • II 33,19
  • II KUMAK 4. 5,00
  • II KUMAK 2. 0,00
  • JOUK [hyl]
  • II KUMAK 3. 0,00
  • II KUMAK 6. 5,79
  • II KUMAK 6. 5,00
  • II SERTK, KUMAK 2. 0,00
  • III KUMAK 14. 5,00
  • III [hyl]
  • III KUMAK 7. 5,71
  • III [hyl]

Vuonohaan Natalie:

  • III [hyl]
  • III KUMAK 5. 1,29
  • JOUK 2. 20,00
  • III 5. 11,32
  • III 12. 15,00

1997

Tunturipuron Ensilempi:

  • I 4. 10,95
  • I 2. 15,24
  • JOUK 1. 15,00
  • I KUMAK 3. 5,00
  • I 9. 17,33
  • JOUK 2. 9,05
  • I KUMAK 5. 5,00
  • I 4. 10,91
  • JOUK [hyl]
  • I SERTK, KUMAK 2. 0,00
  • I 3. 10,00
  • II 8. 14,48
  • II [hyl]

Varg:

  • I 6. 7,37
  • I 33,41
  • I 6. 13,06
  • I 5. 23,98

Vilma:

  • I KUMAK 1. 0,00
  • I SERTK, KUMAK 2. 5,00
  • II [hyl]
  • II 3. 12,06
  • II [hyl]
  • II [hyl]
  • II 27,54
  • II 5. 10,00
  • II 42,93
  • II [hyl]
  • II [hyl]
  • JOUK 2. 9,05
  • II 4. 7,31
  • II 26,72
  • II 5. 13,20
  • II [hyl]
  • II [hyl]

Vuonohaan Natalie:

  • III [hyl]
  • III KUMAK 5. 5,81
  • JOUK 1. 15,00
  • III KUMAK 2. 0,00
  • JOUK 1. 5,00
  • III 28,97
  • III KUMAK 2. 0,00
  • JOUK 2. 5,98
  • III 15. 13,24
  • III 15. 19,91
  • III 30,11
  • III 8. 12,25
  • III KUMAK 13. 5,00
  • JOUK 11. 27,09
  • III 63. 34,39

1996

Varg:

  • I 27,77
  • I 12. 25,70
  • I 5. 18,81

Vuonohaan Natalie:

  • III 6. 16,23
  • III KUMAK 1. 5,12
  • III KUMAK 8. 5,00
  • JOUK 2. 73,25
  • JOUK KUMAK 2. 10,22
  • III 1. 1,30

1995

Varg:

  • I 1. 12,00

Vuonohaan Natalie:

  • III 6. 10,27
  • III 3. 10,95
  • III 3. 7,84
  • III 2. 13,89
  • III 39,44
  • III 24,45
  • II 10. 22,39

1994

Varg:

  • I 66,48
  • I [hyl]

Vuonohaan Natalie:

  • II [hyl]
  • II 1. 18,45
  • II 28,68
  • II 30,71
  • II 54,31
  • II 2. 10,59
  • II [hyl]
  • II SERTK, KUMAK 2. 0,00
  • III 7. 10,00
  • III KUMAK 2. 0,00
  • III [hyl]
  • III 5. 10,61
  • III 2. 13,32

1993

Vuonohaan Natalie:

  • I 3. 15,00
  • I 4. 10,00
  • I 2. 12,00
  • I KUMA 2. 2,00
  • I SERTK, KUMA, KUMA 1. 0,00
  • II 1. 0,00
  • II 42,00
  • II 5. 14,00

Suomen Buhund yhdistyksen päänäyttely (SSKY) Heinola 21.9.2013

Tuomari: Tuula Savolainen

PENNUT 5-7kk:
Ratsunummen August-Runar 1 KP, ROP & BIS-3
Ratsunummen Alma-Lotte 1 KP; VSP

PENNUT 7-9kk:
Tunturipuron Lumiprinsessa 1, KP
Tunturipuron Lumienkeli 2, KP

UROKSET:
Remueric VAL ERI1, SA, PU1, ROP
Tunturipuron Jääkarhu VAL ERI2, SA, PU2
Kimura’s Grim VET ERI1, SA, PU3, ROPVET
Rusoemil VAL ERI3, SA, PU4
Maxfrin Bendik VAL ERI4

NARTUT:
Pe-gu’s Modige Maia Nukadatter JUN ERI1, SA, PN1, VSP, SERTI
Tunturipuron Jääenkeli VAL ERI1, SA, PN2
Lukka Yaga fra den Norske Gården VAL ERI2, SA, PN3
Ruska Tjejen fra den Norske Gården VAL ERI3, SA, PN4
Kimura’s Dina VET ERI1, SA, VSPVET


Suomen Buhund yhdistyksen päänäyttely (SSKY) Heinola 15.9.2012

Tuomari: Pekka Teini
Tulokset


Helsinki Winner-11 3.12.2011

Tuomari: Unto Timonen

Näyttelyssä jaettiin rotunsa parhaalle ja vastakkaisen sukupuolen parhaalle titteli Helsinki Winner 2011 eli lyhennettynä HeW-11. Junioriluokan urosten ja narttujen parhaalle SA:lla palkitulle jaettiin titteli Helsinki Junior Winner 2011 eli HeJW-11. Veteraaneille ei jaettu titteleitä.

PENNUT:
Ruska Tjejen Fra Den Norske Gården PEK1, KP, ROP-PENTU

UROKSET:
Kimura’s Grim VAL ERI1, SA, PU1, CACIB, VSP, HeW-11
RusoEmil VAL ERI2, SA, PU2, VACA
Maxfrin Bendik VAL ERI3, SA, PU3
Tunturipuron Jääkarhu VAL ERI4, SA, PU4

NARTUT:
Kimura’s Dina VAL ERI1, SA, PN1, CACIB, ROP, HeW-11
Vaulartun’s Katinka Littis Dotter VET ERI1, SA, PN2, ROP-VET
Tunturipuron Jääenkeli VAL ERI2, SA, PN3, VACA
Lukka Yaga Fra Den Norske Gården JUN ERI1, SA, PN4, SERT, HeJW-11


Voittaja-11, Helsinki 4.12.2011

Tuomari: Pekka Teini

Näyttelyssä jaettiin rotunsa parhaalle ja vastakkaisen sukupuolen parhaalle titteli Voittaja 2011 eli lyhennettynä V-11. Junioriluokan urosten ja narttujen parhaalle SA:lla palkitulle jaettiin titteli Juniorivoittaja 2011 eli JV-11. Veteraaneille ei jaettu titteleitä.

PENNUT:
Ruska Tjejen Fra Den Norske Gården PEK1, KP, ROP-PENTU

UROKSET:
Maxfrin Bendik VAL ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP, V-11
Kimura’s Grim VAL ERI2, SA, PU2, VACA
RemuEric VAL ERI3, SA, PU3
RusoEmil VAL ERI4, SA, PU4
Tunturipuron Jääkarhu VAL ERI

NARTUT:
Kimura’s Dina VAL ERI1, SA, PN1, CACIB, VSP, V-11
Tunturipuron Jääenkeli VAL ERI2, SA, PN2, VACA
Vaulartun’s Katinka Littis Dotter VET ERI1, SA, PN3, ROP-VET
Cipacan Milla Magia NUO ERI1
Lukka Yaga Fra Den Norske Gården JUN EH


Suomen Buhund yhdistyksen päänäyttely (SSKY) Heinola 18.9.2011

Tuomari: Pjotr Krol, Puola

PENNUT:
Ruska Tjejen fra den Norske Gården PEK1, KP, ROP-pentu, BIS4 pentu

UROKSET:
Kimura’s Grim VAL ERI1, SA, PU1, ROP
Rusoemil VAL ERI2, SA, PU2
Maxfrin Bendik VAL ERI3, SA, PU3
Remueric VAL ERI4, SA, PU4

NARTUT:
Kimura’s Dina VAL ERI1, SA, PN1, VSP
Vaulaturn’s Katinka Littisdottir VET ERI1, SA, PN2, ROP-VET, BIS2-VET
Lukka Yaga fra den Norske Gården JUN ERI1, SA, PN3, SERT


Helsinki V-10, 12.12.2010

Tuomari: Terje Lindstrøm, Norja

UROKSET:
Maxfrin Bendik VAL ERI1, PU1, ROP, CACIB, V-10
RemuEric VAL EH2
RusoEmil VAL EH3
Raumerrikets Remu Rutgersönn AVO EH1
Tunturipuron Jääkarhu NUO EH1

NARTUT:
Tunturipuron Jääenkeli NUO ERI1, PN1, VSP, SERT, CACIB, V-10
Vaulartun’s Katinka Littis Dotter VAL ERI1, PN2


Helsinki HeW-10, 11.12.2010

Tuomari: Tuula Savolainen

UROKSET:
Kimuras Grim VAL ERI1, PU1, ROP, HeW-10
RusoEmil VAL ERI2, PU2, CACIB
RemuEric VAL ERI3, PU3
Maxfrin Bendik VAL EH4
Tunturipuron Jääkarhu NUO EH1

NARTUT:
Tunturipuron Jääenkeli NUO EH1
Kimura’s Dina VAL ERI1, PN1, VSP, HeW-10


Suomen Buhund yhdistyksen päänäyttely (SSKY) Heinola 15.8.2010

Tuomari: Petr Rehanek, Tsekki

UROKSET:
valioluokka:
Kimura’s Grim ERI 1 PU 1 ROP
Maxfrin Bendik ERI 2 PU 2

NARTUT:
avoin luokka:
Vaala EH 1
Freia EH 2

valioluokka:
Kimura’s Dina ERI 1 PN 1 VSP
Vaulartun’s Katinka Littis Dotter ERI 2 PN 2


Tampere KV 20.3.2010

Tuomari: Karl-Erik Johansson, Ruotsi

UROKSET:
junioriluokka:
Tunturipuron Jääkarhu H

nuorten luokka:
Rusoemil EH 1

avoin luokka:
Remueric ERI 1 PU 2

valioluokka:
Kimura’s Grim ERI 2 PU 3
Maxfrin Bendik ERI 1 PU 1 VSP

NARTUT:
junioriluokka:
Tunturipuron Jääenkeli H

valioluokka:
Kimura’s Dina ERI 1 PN 1 ROP


VOITTAJA -09 näyttely 12.12.2009, Helsingin Messukeskus

Tuomari: Tuula Pratt

Urokset:
Tunturipuron Jääkarhu JUN ERI1, JV-09
RusoEmil NUO ERI1
Raumerrikets Remu Rutgersønn AVO ERI1
Gnipagrottans Halfdan Röde VAL ERI1, PU1, VSP, SERT, CACIB, V-09, FI MVA
Maxfrin Bendik VAL ERI2, PU2, VACA
Trollheimen Who’s Watchin The Bridge VAL ERI3, PU3, VARA SERT
Kimura’s Grim VAL ERI4, PU4
Maxfrin Asgeir VAL ERI

Nartut:
Tunturipuron Jääenkeli JUN EH
Kimura’s Emma AVO ERI1, SERT, FI MVA
Buhunden Ab Mona VAL ERI2, PN2, CACIB
Gnipagrottans Gullan Lilltösen VAL ERI4, PN4
Kimura’s Dina VAL ERI3, PN3
Kimura’s Gurina VAL ERI1, PN1, ROP, V-09
Tunturin Jääleinikki VET ERI1, ROP-VET


POHJOISMAIDEN VOITTAJA -09 näyttely 13.12.2009, Helsingin Messukeskus

Tuomari: Mary B. Deats, Iso-Britannia

Urokset:
Tunturipuron Jääkarhu JUN ERI1, PU3, VARA SERT, POHJ JV-09
Remueric NUO ERI1
Raumerrikets Remu Rutgersønn AVO ERI1
Gnipagrottans Halfdan Röde VAL ERI1, PU1, VSP, CACIB, POHJV-09
Trollheimen Who’s Watchin The Bridge VAL ERI, PU2, SERT, VACA
Maxfrin Bendik VAL ERI3, PU4
Kimura’s Grim VAL ERI4
Maxfrin Asgeir VAL EH
Trelowen Bretennek VET EH

Nartut:
Tunturipuron Jääenkeli JUN ERI1, SERT, POHJ JV-09
Buhunden Ab Mona VAL ERI1, PN1, ROP, CACIB, POHJV-09
Kimura’s Gurina VAL ERI3, PN4
Kimura’s Dina VAL ERI2, PN2
Gnipagrottans Gullan Lilltösen VAL ERI4
Kimura’s Emma VAL EH
Tunturin Jääleinikki VET ERI1, PN3, ROP-VET

Kuvia näyttelystä(c) Urpo Mustapää & Mira Pihlaja


Heinola 19.7.2009

Tuomari: Roberto Schill, Romania

UROKSET:
pentuluokka
Tunturipuron Jääkarhu ROP-pentu

junioriluokka
Rusoemil ERI1 PU2 SERT

valioluokka
Kimura’s Grim ERI2 PU3
Maxfrin Bendik ERI1 PU1 ROP

NARTUT:
pentuluokka
Tunturipuron Jääenkeli VSP-pentu

nuorten luokka
Fawn EH1

avoin luokka
Freia ERI1 PN3 SERT

valioluokka
Kimura’s Dina ERI1 PN1 VSP

veteraaniluokka
Tunturipuron Ensilempi ERI1 PN2 ROPVET BIS3-VET, näyttelyn vanhin veteraani

Kuvia näyttelystä


Tampere KV 14.3.2009

Tuomari: Tuula Savolainen

UROKSET:
junioriluokka
Rusoemil EH 1
Remueric EH 2

avoin luokka
Maxfrin Bendik EH 1
Maxfrin Bruce H

valioluokka
Kimura’s Grim ERI 1 PU 1 CACIB VSP

NARTUT:
valioluokka
Kimura’s Dina ERI 1 PN 1 CACIB ROP

veteraaniluokka
Tunturipuron Ensilempi EH 1


Voittaja-08, Helsinki 14.12.2008

Tuomari: Arne Foss, Norja

UROKSET:
junioriluokka

Frank EH2
Raumerrikets Remu Rutgersønn ERI1 PU2 SERT JUNV-08

avoin luokka
Maxfrin Bendik ERI1 PU3 VARA-CACIB

valioluokka
Kimura´s Grim ERI1 PU1 CACIB VSP V-08
Maxfrin Asgeir EH2
Vaalebjønn´s Fb Picasso EH3

NARTUT:
junioriluokka

Buhunden Ab Mona ERI1 PN3 SERT JUNV-08
Fawn H

valioluokka
Kimura´s Birgit Bardot ERI3 PN4
Kimura´s Dina ERI2 PN2 VARA-CACIB
Kimura´s Gurina ERI1 PN1 ROP CACIB V-08

veteraaniluokka
Tunturipuron Ensilempi ERI1 ROP-VET
(Lempi palkittiin lisäksi myös näyttelyn vanhimpana veteraanina)

Kuvia näyttelystä


Vantaa 1.11.2008

Tuomari: Leni Finne

UROKSET
junioriluokka

Raumerrikets Remu Rutgersønn EH

avoin luokka
Maxfrin Bendik ERI1 PU1 CERT ROP BIS3

Valioluokka
Kimura’s Grim ERI1 PU2

NARTUT
valioluokka

Vuonohaan Daisy Dahlia EH
Kimura’s Dina ERI PN1 VSP

veteraaniluokka
Tunturipuron Ensilempi ERI PN2 ROP-VET BIS-VET


Tampere 15.3.2008

Ainoan osallistujan toiveesta tuloksia ei julkaista


Voittaja 2007, Helsinki 8.12.2007

Tuomari: Maarit Sunde, Norja

UROKSET
Pentuluokka 7-9kk

Maxfrin Bendik 1 KP ROP PENTU

Nuorten luokka
Gnipagrottans Eero Frekenpoika EH 1

Valioluokka
Kimura’s Grim ERI 2 PU2
Tunturipuron Elosalama ERI 1 PU1 ROP, VOITTAJA 2007

NARTUT
Valioluokka

Kimura’s Birgit Bardot ERI 1 PN2
Kimura’s Dina ERI 2 PN3
Vuonohaan Dafne Daniela EH3

Veteraaniluokka
Tunturipuron Ensilempi ERI1 PN1 VSP ROP VET, VOITTAJA 2007


Hyvinkää 30.9.2007

UROKSET
Junioriluokka

Gnipagrottans Eero Frekenpoika ERI 1 PU2 CERT

Valioluokka
Kimura’s Grim ERI 1 PU 1 VSP

NARTUT
Valioluokka

Kimura’s Birgit Bardot (poissa)
Kimura’s Dina ERI 1 PN 1 ROP
Vuonohaan Dafne Daniela (poissa)


Tampere KV 24.-25.2.2007

UROKSET
Veteraaniluokka

Tunturipuron Elosalama
ERI, PU, VSP, ROP VET

NARTUT
Avoin luokka

Vuonohaan Dafne Daniela EH
Vuonohaan Demi Dedilah H

Valioluokka
Kimura´s Birgit Bardot ERI, PN3, –
Vuonohaan Daisy Dahlia ERI, PN, CACIB, ROP

Veteraaniluokka
Tunturipuron Ensilempi ERI, PN2, VSP VET